Dzisiaj możemy rozpalić pierwszy raz w kominku

2    Budowa domu  admin

Dzisiaj możemy rozpalić pierwszy raz w kominku. Po czasie oczekiwania i pracach związanych z konstrukcją kominka w końcu możemy go wykorzystać.

Sama budowa tego elementu była jednak wyjątkowa i zajęła sporo czasu. Musieliśmy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, które wpływały na całość konstrukcji i jej bezpieczeństwo. Kominek został przez nas dobrze zaprojektowany, dzięki czemu w czasie budowy wszystko przebiegło sprawnie i teraz możemy go wykorzystać. Jako, że zdecydowaliśmy się na kominek otwarty, który daje więcej ciepła na samym początku przygotowaliśmy specjalna podstawę, która miała unieść całą konstrukcję.

Na podstawie wykonaliśmy płytę paleniskową o odpowiedniej wytrzymałości na temperatury oraz zdolności do kumulacji ciepła. Nasza płyta miała kilkanaście cm grubości. Boczne ścianki wykonaliśmy z cegieł połączonych ze zbrojeniami. Okap naszego kominka został przygotowany z elementu stalowego, który ma odpowiednią grubość. Przy wyborze okapu szczególną uwagę musieliśmy przywiązać do tego, by dało się go zamontować w naszym szybie wentylacyjnym, tak by dym lub czad nie dostawał się do pomieszczeń. Całość pokryliśmy płytkami i farbą dostosowując wygląd do wystroju naszego domu, dzięki czemu kominek świetnie wpasował się w inne elementy i doskonale się prezentuje. Nie tylko daje nam ciepło i ogranicza koszty ogrzewania, lecz stał się również ciekawym elementem estetycznym.

« »
2 Comments

  Kamila

  Luty 2, 2014 at

  Uwielbiam kominki, to moje ogromne marzenie. Mam nadzieję, że kiedyś je zrealizuję.

  daniela

  Kwiecień 1, 2014 at

  Zawsze marzyłam o kominku w swoim domu:) póki co ciągle tylko marze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *