Mamy już ustaloną wersję projektu domu

Można powiedzieć, że projekt naszego domu jest już gotowy. Przejdzie jeszcze pewnie kilka poprawek, ale najważniejsze rzeczy są już ustalone. A oto i one: Przede wszystkim co ważne zdecydowaliśmy się na dom piętrowy, który składał się będzie z dwóch kondygnacji.

Mimo panującej mody na domy z poddaszem użytkowym uznaliśmy, że dwa pełne piętra będą w rzeczywistości lepszym i praktyczniejszym rozwiązaniem, dlatego właśnie taki dom wybraliśmy. Do istotnych elementów należy oczywiście dach, który w naszym domu będzie miał charakter 4 spadowy z niedużym kątem na poziomie 20 stopni. Zdecydowaliśmy się na czterospadowy dach ze względu na to, że jest stabilniejszy i wytrzymalszy niż konstrukcje dwuspadowe.

Nasz projekt zakłada przygotowanie domu połączonego z garażem na jeden samochód. Jeśli chodzi o wnętrza domu połączona będzie kuchnia z salonem oraz znajdować się będą w nim dwie łazienki: po jednej na każdym piętrze. Do tego 3 pokoje sypialne oraz jeden duży salon z jadalnią. Bezpośrednio z salonu będzie możliwość wyjścia na taras.

Nad drzwiami wejściowymi znajdzie się balkon. Ściany domu będą murowane z cegieł, strop będzie miał charakter żelbetonowy a na dachu umieszczona zostanie tradycyjna dachówka ceramiczna. Elewacje zostaną wykonane z maszynowego tyku mineralnego. I tak właśnie powstanie nasz wyjątkowy, wymarzony dom.

»
2 Comments

  pitrok

  Maj 7, 2014 at

  Projekt domu jest bardzo ważny, proszę wspomnieć iż należy ustalić odpowiedni metraż do planów życiowych, ponieważ nie ma co w przyszłości ogrzewać pustych pomieszczeń.
  Reszta jak najbardziej poprawna. Pozdrawiam

  Majster

  Październik 20, 2014 at

  Projekt to projekt, większość rzeczy zmienia się w trakcie budowy bo na papieprze to wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *