Z czego budować dom? Opinie budujących

17    Budowa domu  admin

Na rynku jest całkiem sporo materiałów, które gwarantują atrakcyjne efekty. Wszystko zależy od wielu czynników oraz naszych możliwości finansowych.

Jednym z często wykorzystywanych materiałów jest beton komórkowy. Do jego charakterystycznych cech na pewno można zaliczyć wytrzymałość, odporność, lekkość oraz szybkość wysychania po pomalowaniu. Niestety, jest on również zimny, co szczególnie zauważa się zimą – najlepiej zaraz po wybudowaniu domu z betonu komórkowego ocieplić go. Materiał ten nadaje się do budowania nie tylko ścian zewnętrznych, lecz również wewnętrznych, działowych lub nośnych, a do tego, w porównaniu z innymi materiałami, jest stosunkowo tani.
Dość popularne są także wyroby silikatowe, utworzone na bazie wapna, piasku oraz wody. Są one nie tylko trwałe i odporne, lecz również ekologiczne, dzięki czemu doceniają je przede wszystkim osoby, którym zależy na stworzeniu otoczenia przyjaznego zdrowiu. Bardzo dobrze akumulują ciepło i sprawiają, że ogrzewanie pomieszczeń nie jest nawet najmniejszym problemem (dzięki temu można zaoszczędzić całkiem spore sumy pieniędzy na ogrzewaniu).
Przed wyborem konkretnego materiału budowniczego warto zawsze zadać sobie kilka pytań, związanych między innymi z naszymi możliwościami finansowymi, poziomem hałasu w okolicy oraz stabilności gruntu działkowego. Dopiero później, w zależności od potrzeb, najlepiej dokonać wyboru, który okaże się inwestycją na wiele lat.

A jakie są opinie was budujących? Z czego wg was najlepiej wybudować swój własny dom?

« »
17 Comments

  budowlaniec

  Styczeń 16, 2014 at

  Wszystko zależy od zamożności naszego portfela, a także od tego czy jesteśmy w stanie zainwestowac więcej przy budowie teraz a zyskać w przyszłości np. na tańszym ogrzewaniu.

   Budowa info

   Kwiecień 3, 2014 at

   Czasem liczy się szybkość (właściwie coraz częściej). W czasie ostatnich targów budowlanych we Wrocławiu można było odwiedzić dom, który stawiany był tydzień (w normalnym trybie miesiąc) w technologii 3Q

    Redskip

    Wrzesień 29, 2014 at

    Przez ostatnie kilka lat widocznie wzrosło zainteresowanie domkami szkieletowymi / kanadyjskimi.
    Pytanie czy jest to moda, która potrwa jakieś 3-4 lata, czy pewien trend, który spowoduje, że przyrost domów budowanych w takiej technologii, będzie z roku na rok mniej lub bardziej się powiększał.

  Wojtek

  Wrzesień 1, 2014 at

  Warto wybierać takie materiały, które są odporne na nasz klimat, a jednocześnie są łatwe do czyszczenia i pielęgnacji. Oczywiście w Polskich warunkach zasobność portfela ma duże znaczenie.

  Zuza

  Wrzesień 3, 2014 at

  Ciekawey blog, fajnie, że coś takiego powstało bo jednak w sieci mało jest takich stronek 🙂 Pozdrawiam!

  Piasek

  Wrzesień 4, 2014 at

  Macie racje koszty i szybkość ukończenia inwestycji ma niebagatelne znaczenie. Warto także przyjrzeć się kwestii późniejszego utrzymania naszego budynku, w tym także kosztów remontu, np. renowacji elewacji i tym podobnych zabiegów.

  Marcin

  Wrzesień 9, 2014 at

  Lepiej przy budowie domu zafundować sobie lepszy, trwalszy materiał. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami budowy, ale gdy za 5-10 lat przyjdzie nam przeprowadzić pierwszy większy remont poczujemy komfort lepszego materiału, gdy nic nam się nie będzie sypało 🙂

  Czesio

  Październik 17, 2014 at

  Oczywiście że można w miesiąc postawić dom jak się ma poważna ekipę i wszystko idzie zgodnie z planem.

  Majster

  Październik 20, 2014 at

  Teraz jeżeli trafi się na dobrą zorganizowaną ekipę to miesiąc wystarczy.

  Grzegorz

  Listopad 21, 2014 at

  Ja budowałem z betonu komórkowego. Ściana trójwarstwowa: 24 cm pustak, 10 cm styropian, 12 cm pustak. Na to elewacja. Straty ciepła przez ściany praktycznie znikome – więcej ucieka przez wchodzenie do budynku i otwarte drzwi. Budynek pozostawiony (bez ogrzewania) w lutym przy temperaturach poniżej zera, w ciągu tygodnia z 23 stopni C spadła na 16 stopni. Co daje 1 stopień dziennie. Myślę, że rewelacja. Pozdrawiam.

  Eryk

  Grudzień 18, 2014 at

  Strata ciepła faktycznie bardzo mała a co za tym idzie oszczędność na ogrzewaniu, tylko koszty samej budowy pewnie dużo wyższe niż normalnie

  KM

  Luty 24, 2015 at

  Dom w dwa miesiące…polecam. Dużo mniej stresu 🙂

  Damian

  Marzec 7, 2015 at

  Należy jeszcze wziąć pod uwagę kontrole dostępu, czyli jakieś kamery itp.

  budowa-info

  Marzec 10, 2015 at

  Kilka lat temu poskąpiłem na materiały, a kiedy przyszedł czas na remont przekalkulowalem, że wtedy lepiej było wyłożyć trochę grosza, bo remont pochłonął kolosalna kasę. Jak wypowiedział się tutaj ktoś wcześniej – lepiej nie oszczędzać

  Biel

  Kwiecień 7, 2015 at

  Mnie się podobają domy z bali, ale nie wiem czy one są bardzo trwałe. 🙂 Wiem natomiast, że teren na którym ma stanąć jakikolwiek budynek musi być skutecznie odwodniony.

  Wojtek

  Czerwiec 7, 2015 at

  Warto także pomyśleć o trwałości materiałów, szczególnie tych wystawionych na oddziaływanie przyrody i otoczenia np. elewacji, którą prędzej czy później będzie trzeba poddać renowacji

  Krzysiek

  Maj 26, 2016 at

  Ja wybrałem beton komórkowy, dobra cena, łatwość obróbki oraz przystosowanie do naszego klimatu przemawiały za jego wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *